Gölbaşı Tel Örgü

Gölbaşı’nda spor sahalarında, özel mülkiyet alanlarına, güvenlik bölgesi alan çevirmesi gibi işlemler için tel örgü yaygın olarak kullanılıyor. Bu açıdan gölbaşı tel örgü ön plandadır.

 

Tel Örgü Nasıl Kullanılır?

 

Öncelikle istenilen alana göre belirlenen ölçülerde makineler ile sarmal şekilde teller örülür. Tel örgünün telleri arasındaki göz boşlukları hangi amaç için kullanılacaksa ona göre ayarlanır. 40*40, 50*50 gibi ayarlanabilir. Örgü telleri sade olarak uygulanabileceği gibi aynı zamanda PVC kaplanarak da uygulanabilir. Gölbaşı bahçeli evler mahallesi ve seğmenler mahallesinde yaygın olarak yapılan bu işlerden örnekler alınabilir. Bu tipte olan örgü tel modelleri genellik ile spor sahalarında ve çevre onarımlarında yaygın olarak kullanılıyor. Ayrıca organik tavuk üretimi yapılan çiftlikler ve benzeri yerlerde de örgü tel kullanımı uygundur.

 

Tel Örgünün Özellikleri

 

Zemine atılan beton ve demirler ile bağlanır. Tel örgü seçilirken bakılacak en önemli özellik her hava koşuluna uygun olup paslanmayan çeşitte olmasıdır. Kaliteli bir tel örgü modeli uzun ömürlü olmalıdır. Kullanılacak alanı amacına uygun bir şekilde sarmalıdır. Bu teller diğer tellere göre yüksek fiyatlı olsa da sürekli değişim yapılmayacağı için uzun ömürlüdür. Üzerinde galvaniz ve pvc kaplanmayan tel örgü modelleri ise kalitesiz ve kısa ömürlüdür. Ayrıca kötü hava koşullarında çabuk paslanacağı için maddi olarak çok külfetli olacaktır. Bu yüzden bu modeller tavsiye edilmez.

 

Galveniz kaplanan tel örgüler Hayamana mahallesinde bulunan çiftliklerin, Gölbaşı merkezde bulunan inşaat alanlarının ve arsaların etrafının çevrilmesinde yaygın olarak kullanılır.