Pursaklar Tel Örgü

Tel örgü, özel alan, mülkiyet ya da kamu alanları gibi yerlerin güvence altına alınması için yapılan düşük maliyetli korumadır. Okul, hastane, arsa gibi bölgelerin etrafında çoğu zaman gördüğünüz tellerin amacı budur.

 

 Tel Örgü Çeşitleri

 

Tellerin birçok çeşidi olmasına rağmen, en çok kullanılanları; örgü tel, boru tel, çapraz ve paslanmaz teldir. Örgü tellerin, en çok tercih edilmesindeki neden, diğerlerine göre daha az maliyeti olması ve bazı noktalarında diken bulundurmasıdır. Bu şekilde, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye, kişiye karşı tedbir alınmış, olur. Boru teller ise, kalın ve dayanıklılığı olduğu için tercih edilir. Maliyeti diğerlerine göre biraz daha fazladır.

 

Elektrikli teller; tel çeşitleri arasında en yüksek fiyata sahip olanlardır. Tellere dokunulduğu zaman, ciddi zararlar vermeyecek şekilde elektrik çarpıntısı yapabilirler. Paslanmaz teller ise; kış aylarında, kar veya yağmur gibi hava şartlarında suya dayanıklılık özelliğiyle bilinirler. En uygunu dikenli teldir. Panel çiftler ise, dışarıdan herhangi birinin girmemesi için en iyisi olacaktır. Yandan ve yukarıdan inen çizgiler ile kare oluşturan bir görüntüye sahiptirler.

 

 Tel Örgü Fiyatları

 

Dikenli teller; metresine göre 500 ile 2000 arası değişmektedir. Boru tel ve çapraz örgülü teller; 1000 ile 3500 arasında iken, elektrikli tellerin fiyatı 1000 ile 5000 arasında değişebilir. Tabi bu, metreye, alanın büyüklüğüne bağlı olarak artış gösterebilmektedir. Pursaklar tel örgü ile uygun fiyata tel bulabilirsiniz.